Hej Ocean liga vänner!
Efter att många har hört av sig och vill ha en ligaomgång till så lyssnar vi. Start blir måndag 15/5.
Det blir inget kval 13/5 inför denna omgång. Istället slår vi ihop topp 3 från A och B som blir ny A. Plats 4, 5, 6 från grupp A och B blir nya B. Vårt mål är att få så jämna matcher som möjligt och därför har vi valt att testa detta.
Vi arrangerar istället en vinnarbana 13/5 i olika nivåer. Efteråt håller vi en sommaravslutning på Ocean Hotel. Anmälan och mer info gällande 13/5kommer snart.
För att kunna flytta sin match krävs:
Spela samt registrera matchen innan ordinarie tid.
Betala för ny banhyra.
Vänligen meddela oss på info@oceanpadel.se om ordinarie bana inte kommer användas.
Pris: 1400kr/lag.
Obs! Notera att pris endast är för denna omgång.
VIKTIGT
Kan ni inte deltaga denna omgång så maila till info@oceanpadel.se senast den 7/5 kl 18:00. Därefter räknar vi med att ni deltar.
Vi ses i hallen!
Mvh Henke med crew
Ocean Padel
NEDAN SERIE ÄR NU KLAR, på tomma platser är lag på gång !
Div 1 A
Måndag 18:00
1.Björn Ivarsson / Magnus Jacobsson 2.Niklas Selander / Jonas Svensson 3.Milton / Edvin Svensson/ Felix Andersson 4.Martin Eirefelt / Victor Karlsson 5.Andreas Ottosson / Daniel Andersson
6.Henrik Svensson/Pär Zetterberg
|
Div 1B
måndag 18:00
1.Thomas Pettersson/Joakim Andersson 2.Joachim Törnqvist/Andreas Larsson 3. Morgan Lindlyckes / Johan Carlsson / Stefan Arvidsson 4.Patrik Larsson / Christoffer Johansson 5.Anders Wirén / Savo Bodiroza
6.Magnus Isaksson/Patrik Nilsson
|
Div 3a
måndag 19:30
1. Joakim Blücker / Jan Westlund 2.Johan Persson / Stefan Gustafsson 3.Mattias Bengtsson / Jonas Hall 4. Anna Månsson / Angelica Johansson 5. David Smeringe / Henrik Adolfsson / Rasmus Göransson
6. Tobias Tuvesson / Fredrik Nilsson
|
Div 3b måndag 19:30
1. Benny Karlsson / Jan Svensson / Marcus Tuvesson 2. Martin Broberg / Filip Broberg 3.Daniel Jonsson / Fredrik Andersson 4.Christian Strömberg / Andreas Bengtsson
5. Roger Nyberg / Eddy Petersson
6. Jörgen Hallgren / Victor Arnoldsson
|
Div 2A tisdag 18:00
1.Magnus Gunnarsson / Jens Andersson 2.Patrik Augustsson / Mikael Bengtsson 3.Daniel Bertilsson / Jonas Annervi 4. Emil Gustavsson /David Falkenström 5.Tomas Axelsson / Krister Svensson
6. Olle Karlsson / Rikard Holmén
|
Div 2B
tisdag 18:00
1.Oscar Buvari / Anders persson NY 2.Lina Jarälv / Christian Persson 3.Roger Qvarnström/Mikael Tingblad 4.Linus Packendorff/Jacob Gunnarsson 5.Patrik Bergström / Dan Emilsson
6. Frank Paulsson / Joakim Axelsson
|
Div 4A
tisdag 19:30
1. Mattias Wackerberg / Anders Kristiansson 2.Torbjörn Svensson /Mattias Florin 3. Niclas Svensson / Kajsa Eriksson 4.Teddy Eriksson/Thomas Cronqvist 5.Ronni Jensen / Marcus Svensson
6. Peter Hedberg / Fredrik Mobjer
7. Robert Jonsborg / Namn Saknas
|
Div 5A
tisdag 19:30 (90 min)
1. Carina Holmén / Magda Muotka / Karin Sivander 2. Emil Johansson / Calle Nilsson/Peter Karlsson 3.Fredrik Johansson / Martin Falkfält
4. Henrik Forsell/Magnus Vallerius
5. Lars-Erik Nilsson / Inge Ivarsson
6. Martin Eriksson / Christopher Pettersson
|
Div 6A
onsdag 19:30
1. Per Lundgren / Sebastian Andersen 2. Mattias Myrén/ Anders Eriksson 3. Lars M Pettersson / Urban Östman
4. Paul Sjölin / Peter Svantesson
5. Rickard Alström/Roy Högberg
6. Niklas Johansson / Per Gull
|
Div 6B
onsdag 19:30 (90 min)
1. Viggo Westlund / Leon Kristiansson 2. Ingvar Johansson/ Andreas Petersén 3. Anders Andreasson / Henrik Hansson 4.Lars Engvall / Christer Davidsson
5.
6.
|
Div 5B
torsdag 18:00
1.Marcus Alexandersson/ Kenzo Alexandersson
2. Johan Klingborg / Andreas Klingborg 3.Magnus Paul / Jörgen Paul 4.Stefan Jönsson / Mattias Johansson 5.Jonas Gårdenfelt / Fredrik Nilsson Binnberg 6. Jonas Larsson / Johan Svensson
|
Div 4B - spelas inte denna omgång
torsdag 19:30 (90 min)
|
Div 7 - spelas inte denna omgång
torsdag 19:30 (90 min)
|
Damer Div 1
Onsdag 18:00
Sanna Karlsson / Sara Nilsson
Pia Nilsson/Susanne Annervi
Helen Kjällqvist / Pernilla Johansson
Linda Einarsson / Karin Marting
Malin Brandel / Lisa Pihl
Beatrice Strauss/Linda Karlsson
|
Div 2
Onsdag 18:00
Marlene Fritzson/Emma Gunnarsson
Madeleine Sollenius / Jennie Karlsson
Jenny Pettersson/Ulrika Ljungberg
Ocean padel 1 Lag / -
Ghaziri Ghaziri / -
Helene Ahlström / Alva Ahlström
|
Div 3 - spelas ej denna omgång
söndag 15:00
1
3.
4.
5.
6.
|